Erkek ParkI ve YazarI garajistanbul’da

Kristof Magnusson

ERKEK PARKI

Çeviri ve Reji: Sibel Arslan Yeşilay

Oyuncular:

Sarp Aydınoğlu, Mert Asutay, Serkan Keskin,

Togay Kılıçoğlu, Enes Mazak

garajistanbul 14.12.2008, 19.00

Okumanın ardından yazar Kristof Magnusson izleyicilerle söyleşi gerçekleştirecektir.

Goethe Enstitüsü ile garajistanbul’un düzenlediği çağdaş Alman oyun yazarlarından okumaların ikincisi 14 Aralık Pazar günü saat 19.00’da garajistanbul’da Kristof Magnusson’un yazdığı “”Erkek Parkı” oyununun okumasıyla devam ediyor. Sibel Arslan Yeşilay’ın çevirip yönettiği “Erkek Parkı”nı okuyacak oyuncular Sarp Aydınoğlu, Mert Asutay, Serkan Keskin, Togay Kılıçoğlu ve Enes Mazak. Okumanın ardından yazar Kristof Magnusson’la söyleşi yapılacaktır. Magnusson ayrıca 15 Aralık pazartesi günü Goethe Enstitüsü’nde oyun yazarlığı konulu bir atölye çalışması yapacaktır.


http://www.garajistanbul.org/etkinlik.php?id=224

http://www.goethe.de/INS/tr/ist/kue/tr3575212v.htm

http://www.facebook.com/event.php?eid=36193164153

1976 Hamburg doğumlu Kristof Magnusson Leipzig Alman Edebiyat Enstitüsü’nde, Revkjavik Üniversitesi’nde ve Berlin Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda öğrenim görmüstür. Kristof Magnusson ilk romanı “Zuhause” ile 2005 yılı Ingeborg Bachmann Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Berlin ve Hamburg’ta yaşamaktadır. Oyunları: Der totale Kick İlk oynanış Staatsschauspiel Dresden, 2001, Erkek Parkı İlk oynanış Schauspiel Bonn, 2003

Eşlerinin alışveriş çılgınlığından bunalıp, bir bodruma sığınan erkeklerin öyküsünü anlatan “Erkek Parkı” 2006/2007 sezonunda Almanya’da 16 farklı tiyatroda sahnelenmiştir. “İlk diyaloglardan itibaren Woody Allen, Billy Wilder, Alan Ayckbourn, Neil Simon ya da Yasmina Reza’yla karşılaştırılacak bir yazar olduğunu anlamamak için sağır olmak lazım. Magnusson zor bir uğraş olan yazarlıkta kara mizah yüklü diyaloglardaki ustalığını kanıtlıyor. Oyuncular için de tanrısal bir armağan bu.” (Die Welt)

Bu yazı Okuma Tiyatrosu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir