ÇEVİRİ VE ŞİİR ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Çeviri ve Şiir Şenliği Devam Ediyor Şair-çevirmen Tozan Alkan’ın editörlüğünü yaptığı Çevirmenin Notu dergisinin iki yıldır yürüttüğü ‘Çeviri ve Şiir Şenliği’nin ikincisi ekim ayı boyunca düzenleniyor.

Ay boyunca her cumartesi 15.00’de Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde başlayacak olan oturumlara Erdoğan Alkan’dan Egemen Berköz’e; Selen Korad Birkiye’den Sibel Arslan Yeşilay, Necdet Neydim ve Yusuf Eradam’a, birçok edebiyatçı katılıyor. Çevirmenin Notu dergisi tarafından ‘Şiir Çevirisi’, ‘Tiyatro Çevirisi’, ‘Edebiyat Çevirisi ve İdeoloji’, ‘Dil İçi Çeviri’, ‘Edebiyat Çevirisinin Yayıma Hazırlanma Süreci’, ‘Türk Edebiyatının Yabancı Dillere Çevrilmesi’ gibi çevirinin farklı alanlarına yönelen birçok değişik başlıkla düzenlenecek oturumlara Erdoğan Alkan’dan Egemen Berköz’e; Selen Korad Birkiye’den Sibel Arslan Yeşilay, Necdet Neydim ve Yusuf Eradam’a, birçok edebiyatçı katılacak. Her günün sonunda ise Tozan Alkan, Haydar Ergülen, küçük iskender, Baki Ayhan T, Şeref Bilsel, Sennur Sezer, Müslim Çelik’in yanı sıra günümüz edebiyatının önemli şairlerin katılımıyla ‘Dünya Şiirinden Okumalar’ adlı bir etkinlik düzenlenecek.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi ve Çevirmenin Notu’nun birlikte düzenlediği Çeviri ve Şiir Şenliği, tiyatro ve edebiyat çevirisiyle devam ediyor.
10 Ekim Cumartesi

15.00: Tiyatro Çevirisi – Selen Korad Birkiye, Sibel Arslan Yeşilay
Moderatör: Başak Ergil15.40 Ara15.50: Edebiyat Çevirisi ve İdeoloji – Sevcan Yılmaz, Esra Birkan Baydan Moderatör: Sevil Karataş16.30 Ara16.40: Şair ve Çevirmeni–Egemen Berköz – Rosa Galli Pellegrini Moderatör: Yavuz Türk17.10 Ara17.20 : Dünya Şiirinden Okumalar: Pentti Saarikoski, Louis Aragon, Octavio Paz, Giuseppe Ungaretti, Philip Larkin, Dylan Thomas, Oscar Wilde, Mihail Eminescu, Andre Beliy, César Vallejo, Paul Verlaine, W. Auden, Ritsos, Abu Salma

Okuyan Şairler: Enver Ercan, Ayten Mutlu, Şeref Bilsel, Oğuz Özdem, Tevfik Taş, Hüseyin Alemdar, Betül Dünder, Metin Kaygalak, Onur Behramoğlu, Kadir Aydemir, Gonca Özmen, Volkan Hacıoğlu, Nilay Özer, Ahmet Çakmak
NÂZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ,Bahariye Cd. Ali Suavi Sk. (Sanatkârlar Sk.) No: 07 KadıköyTelefon: 0216 414 22 39  
www.nazimhikmetkulturmerkezi.org

Bu yazı Genel, YAZILAR kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir