BBT’de Yeni Çocuk Oyunu: ÜÇ KUŞ KARDEŞ

” Bir mucize gerçekleştirmek için  daha çok küçüksün. Ama bir mucizeyi düşünmek için yeteri kadar büyümüşsün.”

Üç Kuş Kardeş çocuklar için büyümeye dair çağdaş bir masal. Bu masaldan hem büyüklerin hem de küçüklerin öğrenecekleri çok şey var. Üç kuşun zorlu doğa koşulları nedeniyle yuvalarını kaybetmek üzere oldukları bir günde başlar oyun. Kuşların anneleri de ilk kez çocuklarının karşısında çaresiz kalmıştır. Hızla karar verir ve yavrularını tüm gücüyle güvenli bir kara parçasına taşımaya çabalar. Ancak doğanın karşısında direnmek bazen faydasızdır. Üç afacan, anneleri yağmura ve fırtınaya karşı mücadele verirken yaramazlıklarına hiç ara vermezler. Ta ki yaşamın zorluklarıyla yalnız başlarına mücadele etmek zorunda kalana dek…

Üç Kuş Kardeş, yaşamın en değerli armağan olduğunun altını çizerken mücadelenin önemine değiniyor. Oyun bize; kaybetme korkusuyla baş etmemiz gerektiğini ve kaybetmenin aslında yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor.

Küçük yaşta kayıpla karşılaşan çocukların bu durumu anlamalarına ve bunu henüz yaşamamış olan diğer çocukların da, onlarla empati geliştirmesine olanak sağlayacak olan “Üç Kuş Kardeş”, eğlenceli dili, renkli karakterleriyle müzikli bir çocuk oyunu.

Genç bir Alman yazar olan Manuel Schöbel’in yazdığı oyunu dilimize Sibel Arslan Yeşilay kazandırmıştır. Yönetmenliğini Gülce Uğurlu, Dramaturjisini Ceren Ercan’ın yaptığı oyunun,  Hareket Düzeni, Aslı Bostancı tarafından yapılmıştır. Oyunun Dekor Tasarımı Ali Yenel,  Kostüm Tasarımı ise, Sadık Kızılağaç tarafından tasarlanmış olup, oyun müzikleri Kıymet Berrak, Işık Tasarımı Yakup Çartık’ a aittir.

Oyun günleri için:   http://bbt.bakirkoy.bel.tr/

 

Bu yazı Çeviriler, Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir