Geçmişten Gelen Kadın Nisan programı

ggkantlydtOyunları dünya çapında en çok sahnelenen Alman yazar Roland Schimmelpfennig’in sonsuz aşk var mı sorusunu ele aldığı oyunu Geçmişten Gelen Kadın  Hakan Çimenser  rejisiyle Antalya Devlet Tiyatrosu’nda seyirci karşısına çıkmayı sürdürüyor.  Oyun 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

antdtnisan2016

Geçmişten Gelen Kadın 

Bir gün kapınız çalınsa ve gençlik aşkınız birden karşınıza çıkıp, “Bir zamanlar beni sonsuza kadar seveceğine söz vermiştin. Sana bu sözünü hatırlatmaya geldim” dese, siz 24 yıl önceki sevgilinizin yüzünü bile hatırlamazken, geçmişten gelen kadın, sizin tüm yaşamınızı birdenbire alt üst etse, tavrınız ne olurdu?

Almanya’nın oyunları en çok sahnelenen yazarı Roland Schimmelpfennig’in ‘sonsuz aşk var mı?’ sorusunu sorduğu ve ilk kez 2004 yılında Viyana’da Burgtheater’da oynandıktan sonra Almanya, İsviçre, Fransa, İngiltere, ABD, Hollanda, Belçika, Danimarka, Fransa sahnelerinde büyük bir başarı kazanan oyunu “Geçmişten Gelen Kadın” bugüne kadar 20 dile çevrildi.

Geçmişle yüzleşme üzerine bir oyun “Geçmişten Gelen Kadın”; anımsama ve unutma, GGKAnltalyaAfişkaçırılmış fırsatlar, yeni olanaklar, aşkın ve alışkanlığın gücü üzerine bir oyun. Bulvar komedisi gibi başlayıp psikolojik gerilime dönüşen oyun hem çılgınca ve gerçeküstü bir öykü, hem de en ince ayrıntısına kadar gerçekçi. Yunan tragedyaları ile modern polisiye arasında bir yerde konumlanan ilginç, gizemli, gerilimli ve eğlenceli bir oyun olan “Geçmişten Gelen Kadın” kimi eleştirmenlere göre yazarın başyapıtı.

Geçmişten Gelen Kadın, Roland Schimmelpfennig, çeviren Sibel Arslan Yeşilay, MitosBoyut, İstanbul, 2007

 

Verdiği her sözün arkasında durabilir mi insan, bu mümkün müdür acaba, her şeyi tüketen zaman aşkı da silebilir mi?
Bir gün kapı çalar, gelen geçmişinizdir.
Yüzleşmeye hazır mısınız?

http://www.devtiyatro.gov.tr/programlar-sehirler-antalya-detay-gecmisten-gelen-kadin.html

 

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir